Ale konsolidacja!

Konsolidacja pożyczek i kredytów od podstaw

Pożyczki i kredyty

Jakie szanse na kredyt ma emeryt?

Przekraczając pewien wiek możemy odczuć niechęć w udzielaniu pożyczek czy kredytów. Banki i instytucje pozabankowe zabezpieczają się na wszelkie możliwe sposoby, aby odzyskać pieniądze przekazane kredytobiorcom. Dlatego wiek także stanowi kryterium w kwestii przyznawania pozytywnych decyzji kredytowych. Zdaje się być to zasadne. Jednakże czy w każdej sytuacji emeryt słusznie jest eliminowany jako potencjalny kredytobiorca?

Okazuje się, że emeryt obecnie wcale nie jest dla banków intruzem i w stosunku do niego są także skierowane usługi kredytowe. Banki zdają się myśleć o każdym kliencie i dlatego można znaleźć w ich ofercie kredyt dla studenta, kredyt dla zadłużonych, kredyt dla firm, kredyt dla emeryta. Wszystko zgodnie z zapotrzebowaniem.  Oczywiście takie kredyty są specjalnie przygotowywane z myślą o odbiorcach. W przypadku emeryta atutem jest bez wątpienia stabilność dochodu jakim jest emerytura. Jej wysokość i wiek emeryta są jednak dodatkowym kryterium. Wysokość emerytury wpływa na wysokość przyznanego kredytu, zaś wiek odnosi się do okresu kredytowania. Trzeba do tego po prostu podejść racjonalnie. Zasadnym jest więc, iż siedemdziesięciolatek nie może zaciągnąć kredytu na trzydzieści lat. Jednakże krótszy okres jak najbardziej wchodzi w grę.

Kredyt dla emeryta na dogodnych warunkach

Instytucje pozabankowe, inaczej jak banki, oferują czasami kredyty dla emerytów bez ograniczeń wiekowych. Emeryt może zdecydować z jakiej oferty chce skorzystać i porównać, która opcja jest dla niego najbardziej dogodną.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *