Ale konsolidacja!

Konsolidacja pożyczek i kredytów od podstaw

Pożyczki i kredyty

Wizerunek wiarygodności. Jak kształtować postrzeganie siebie w oczach banku?

Zdolność kredytowa to istotny czynnik, który wpływa na kształtowanie wiarygodności kredytobiorcy. Należy mieć na uwadze, że każdy kredytobiorca ma wpływ na to jak jest postrzegany. Nie chodzi więc tylko o to by spłacać raty, lecz by spłacać je terminowo. Podejście typu – zapłacę jak będę mieć – buduje negatywny wizerunek.

Dlaczego to takie ważne? Może się okazać, że nawet po spłacie jednego zadłużenia będziemy musieli w przyszłości zaciągnąć drugie. Wówczas bank zaciąga o nas informację. Analiza terminowości spłat rat kredytowych leży w sferze jego zainteresowań. Każda zwłoka w spłacie działa na niekorzyść klienta. Należy więc od początku zaciągnięcia kredytu dbać o swoją wiarygodność. Nigdy nie wiemy czy nie będzie nam to potrzebne.

Przedstawiając świadectwo o sobie, czyli jak być rzetelnym klientem dla banku

Bank nie zadowoli się wyłącznie zaświadczeniem o zarobkach. Potrzebne mu jest przekonanie, iż klient, z którym połączy go umowa kredytowa na kilkanaście lub kilkadziesiąt lat będzie rzetelnym partnerem. Dlatego dbajmy o swoją wiarygodność. Co to oznacza? Należy spłacać raty zgodnie z ustalonym terminem. Każdą zmianę w sytuacji finansowej lepiej zgłaszać. Bank jest skłonny do uwzględnienia pojawiających się trudności w spłacie zadłużeń. Może zaproponować usługę na miarę aktualnych potrzeb, jak chociażby konsolidacja kredytów. Uczciwość z bankiem jest opłacalna. Nie warto zwlekać z realizacją spłaty jeśli się o tym nie poinformuje banku. Zdolność kredytowa jest budowana w przez nas samych. Staje się ważnym kryterium do otrzymania kolejnego kredytu w przyszłości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *